Image Alt Image Alt Image Alt
Image Alt

Usterki turbosprężarek

W obecnych czasach turbosprężarki narażone są na pracę w trudnych warunkach oraz intensywną eksploatację. Wynika to z faktu, że dochodzi do wysokich prędkości obrotowych (powyżej 200 tysięcy obr./min.), a spaliny wydalane przy zastosowaniu turbosprężarek osiągają bardzo wysokie temperatury, dużo wyższe niż w przypadku silników wolnossących (w przypadku silników o zapłonie samoczynnym jest to około 700 stopni Celsjusza, a jednostek o zapłonie iskrowym – aż 1000 stopni Celsjusza). Są to ekstremalne warunki pracy i dlatego też osprzęt ten jest narażony na uszkodzenia, co prowadzi do konieczności skorzystania z usługi regeneracji turbosprężarki.

Jak uniknąć tego rodzaju usterek?

Jest to trudne i niezależne od kierowcy, ponieważ problem może pojawić się w każdej chwili. Możliwe jest jednak znaczne ograniczenie ryzyka usterki – wystarczy odpowiednio dbać o pojazd, regularnie wymieniając olej, filtr oleju oraz filtr powietrza. Dzięki temu do wirnika turbosprężarki nie będą dostawały się niebezpieczne dla tego urządzenia zanieczyszczenia w postaci drobinek materiałów.

Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia turbosprężarek?

  • zanieczyszczenia, takie jak kurz, piasek i brud, dostające się do urządzenia przez zasysane powietrze,
  • zanieczyszczenia w spalinach, w tym odłamki zaworów lub różnego rodzaju ciała obce ze zbiornika paliwa,
  • zanieczyszczenia znajdujące się w oleju oraz jego zbyt niski poziom,
  • osad węglowy, powstający wtedy, gdy temperatura spalin jest zbyt wysoka.

Wymienione powyżej niedogodności prędzej czy później na pewno przyczynią się do awarii. W pierwszej kolejności należy ograniczyć do minimum możliwość ponownego powstania usterki turbosprężarki. Dopiero wtedy należy przystąpić do montażu zregenerowanego u nas urządzenia.

Z naszych usług możecie Państwo skorzystać na dwa sposoby:

  1. Dostarczenie (osobiste lub za pośrednictwem kuriera) zdemontowanej, uszkodzonej turbosprężarki do jednego z naszych punktów. Dochodzi wtedy do jej naprawy, a czas oczekiwania wynosi do 2 dni roboczych.
  2. Odbiór / zamówienie gotowej, już zregenerowanej turbosprężarki, uiszczając opłatę kaucji i zwrot swojej uszkodzonej po jej wymianie.
Lista dostępnych „od ręki” turbosprężarek wraz z ich numerami referencji jest widoczna w zakładce „Turbosprężarki Regenerowane”.

Regenerujemy wszystkie sprezarki dostepne na rynku